E-mail: biuro@eltii.pl | Nr tel.: 32 645 06 90
Eltii Banner

Transformatory jednofazowe oraz trójfazowe

Transformatory mogą być wielofazowe lub jednofazowe (po jednym na każdą fazę), które stosowane są na przykład w sieciach wysokiego napięcia. Zasada działania transformatora jednofazowego polega na tym, że źródło napięcia przemiennego wtryskuje prąd przemienny przez pierwotne uzwojenie transformatora. Może on działać w celu podwyższenia lub obniżenia napięcia. Transformatory jednofazowe są podstawą późniejszej budowy transformatorów trójfazowych. Istnieje podział transformatorów jednofazowych ze względu na kształt ich obwodu magnetycznego. Dzielimy je na:

  • transformatory rdzeniowe – jego uzwojenia pierwotne i wtórne są dzielone na połówki i umieszczone na obu kolumnach
  • transformatory płaszczowe – oba uzwojenia umieszczone są tylko na kolumnie środkowej nasza firma zajmuje się produkcją obydwóch rodzajów transformatorów jednofazowych, z uwzględnieniem wymagań klienta oraz kwestii bezpieczeństwa.

Transformatory trójfazowe

Transformatory trójfazowe zwane również transformatorami mocy spełniają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu systemu elektrycznego. Wykorzystuje się je do przetwarzania napięć i prądów układów trójfazowych. Umożliwiają one przesyłanie znacznej ilości energii na duże odległości, jednocześnie straty na przesyle są niewielkie, dzięki nim energia elektryczna stała się bardziej dostępna. Transformator trójfazowy składa się tak naprawdę z połączenia i odpowiedniego ustawienia trzech transformatorów jednofazowych, jednak można go także utworzyć poprzez stosowanie równoważnego układu trójkolumnowego. Rdzenie tych transformatorów mogą być wykonane symetrycznie lub asymetrycznie.

Zobacz także: Transformatory wielonapięciowe

transformatory trójfazowe jednofazowe

Z transformatora jednofazowego w transformator trójfazowy

Do odpowiedniego stworzenia transformatora trójfazowego potrzebna jest baza w postaci transformatora jednofazowego. Zatem przed wyborem firmy, która będzie go produkować powinni Państwo zaznajomić się z ofertą transformatorów jednofazowych. Ze względu na to, że transformatory trójfazowe najczęściej występują na powierzchniach otwartych, ważne żeby firma, które je wykonuje postawiła na wysokiej jakości materiały odporne na różne zjawiska pogodowe. Należy również pamiętać by producent Państwa transformatorów wykonywał swoją pracę zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że transformatory będą wykonane z najwyższą starannością, co zapewnia ich trwałość i wysokie bezpieczeństwo.

Wszystkie te wymagania spełnia ELTII – nasz zespół specjalistów do każdego zlecenia podchodzi z niezwykłą starannością, a każdy Klient traktowany jest indywidualnie. Decydując się na skorzystanie z usług ELTII może mieć Państwo pewność, że zlecenie zostanie wykonane szybko, sprawnie i z dbałością o każdy detal, ponieważ Państwa zadowolenie jest dla nas najważniejsze.