E-mail: biuro@eltii.pl | Nr tel.: 32 645 06 90
Eltii Banner

Transformatory sieciowe – atrakcyjne ceny, wysoka jakość

Gwarantujemy wysoką jakość transformatorów sieciowych oferowanych przez ELTII. Dostarczamy sprawdzone urządzenia w atrakcyjnych cenach. Oferujemy transformatory jedno- i trójfazowe o różnych mocach oraz wartościach napięć wyjściowych. Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Chętnie doradzą w kwestii wyboru właściwego transformatora.

Budowa transformatora sieciowego

Transformator sieciowy o najprostszej budowie jest złożony z dwóch uzwojeń nawiniętych na rdzeniu. Urządzenie to wykorzystuje zjawisko indukcji wzajemnej. Transformator sieciowy składa się z:

  • rdzenia,
  • uzwojenia pierwotnego,
  • uzwojenia wtórnego,
  • strumienia magnetycznego.

Przez uzwojenie pierwotne podłączone do sieci elektrycznej przepływa prąd zmienny o napięciu 230V, który wytwarza pole magnetyczne. To z kolei działa na uzwojenie wtórne i powoduje indukowanie się napięcia. Jeśli uzwojenie pierwotne będzie podpięte do prądu stałego, pojawi się zwarcie, które uniemożliwi pojawienie się napięcia na uzwojeniu wtórnym.

Nasze transformatory sieciowe są zaprojektowane i skonstruowane w taki sposób, aby nie doszło do takich sytuacji. To urządzenia wydajne, które mogą pracować nawet w trudnym środowisku.