E-mail: biuro@eltii.pl | Nr tel.: 32 645 06 90
Eltii Banner

Autotransformatory i transformatory wielonapięciowe

Zapraszamy do zapoznania się z wszelkimi informacjami przedstawionymi w tej kategorii. Mają Państwo jakiekolwiek zapytania, które dotyczą produkowanych przez nas transformatorów? Zachęcamy do kontaktu poprzez podany formularz – kontakt z ELTII lub przez numery telefonów podane na dole naszej strony internetowej. Transformatory wykonywane są przez nas na Państwa zamówienie z największą starannością oraz zachowaniem bezpieczeństwa.

Autotransformatory

Autotransformatory charakteryzują się rezygnacją z galwanicznego rozdzielenia obwodów – zamiast rozdzielać połączono w nich uzwojenie pierwotne i wtórne. Na skutek połączenia uzwojeń podczas produkcji autotransformatorów zmniejsza się zużycie żelaza i miedzi. Wpływa to zarówno na gabaryty, masę, jak i cenę produktu, które ulegają pomniejszeniu.

Transformatory wymienione w tym akapicie dzielą się na dwa rodzaje – jednofazowe oraz trójfazowe, które w praktyce zbudowane są z trzech urządzeń jednofazowych. W firmie ELTII dostępne są także autotransformatory z płynną regulacją napięcia wyjściowego w zakresie 0%-130% lub 90%-110% – te drugie jednak są rzadziej spotykane i używane.

Do czego są wykorzystywane autotransformatory?

Produkowane przez naszą firmę autotransformatory wykorzystywane są w elektroenergetyce, gdy zachodzi potrzeba transformacji napięcia z niewielką przekładnią. Moc własna i przechodnia autotransformatora różnią się od siebie i daje lepszy stosunek mocy do wielkości urządzenia, niż ma to się w przypadku zwykłych transformatorów. Dochodzi do tego właśnie dzięki niewielkiej wartości przekładni.

Wspomniane w tym akapicie transformatory używane są na przykład w laboratoriach, posiadają wtedy płynną regulację uzwojeń nawiniętych na toroidalnym rdzeniu. Przekładnie zmienia się poprzez przesunięcie specjalnej szczotki węglowej. Autotransformatory rozruchowe wykorzystywane są podczas rozruchu silników indukcyjnych o dużej mocy oraz wszędzie tam, gdzie dopuszcza się brak galwanicznego rozdzielania obwodów. Autotransformatorów nie dopuszcza się do zastosowania w urządzeniach górniczych, medycznych czy też okrętowych.

O naszych transformatorach wielonapięciowe

Nasza firma ELTII zajmuje się produkcja transformatorów różnego rodzaju – oprócz autotransformatorów jednofazowych i trójfazowych w naszej ofercie dostępne są także transformatory jednonapięciowe i wielonapięciowe. Wykorzystywane do elektrotechniki i elektroniki transformatory jednonapięciowe oraz wielonapięciowe produkujemy na Państwa specjalne zamówienie. Wszystko odbywa się według zaleceń, dokumentacji oraz wymagań Klienta. Możliwy jest wybór urządzeń w obudowach lub bez. Oprócz wysokiej jakości wykonywanych produktów, dostosujemy się również do Państwa wymagań wizualnych

transformatory wielonapięciowe

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących produkowanych przez nas transformatorów jednonapięciowych, wielonapięciowych czy też autotransformatorów zachęcamy do kontaktu.